Pierwszy pocałunek

By | 10:00 21 comments

    Wiele osób się tego obawia. Boją się porażki, odrzucenia, wyśmiania, tego, że zrobią coś źle i chłopak który od dawna nam się podoba będzie zawiedziony. Jednak wiadomo, że nie można z tym zwlekać zbyt długo i wkrótce każdego z nas czeka ten pierwszy raz. Ja, jako, że należę do grupy szczęśliwców, którzy mają to za sobą, pragnę przedstawić kilka porad, które mogą okazać się pożyteczne, gdy już czas wykonać ten pierwszy krok.

1. Z kim?

Pierwszy pocałunek jest chwilą którą będziemy pamiętać jeszcze długo. Nie warto robić tego z pierwszą lepszą osobą, tylko z kimś, na kim naprawdę nam zależy i z którym chcemy łączyć jakieś przyjemne wspomnienia. Do tego, trzeba wiedzieć, czy ta osoba chce tego samego co my.

2. Bądź spontaniczna!

Żadnych planów! Nie wybieraj miejsca, ani chwili na ten pierwszy raz. Nie układaj sobie w głowie żadnych scenariuszy, bo potem może czekać cię zawód. Pozwól by wszystko działo się spontanicznie. 

3. Jak zacząć?

Ok. Jesteście już w jakimś miłym, ustronnym miejscu i czujesz ,że to właśnie ta chwila. Oczywiście, nie dziwię się, że możesz być zdenerwowana. Gdy tak jest, spróbuj się uspokoić i wyciszyć, nie kontynuuj na siłę rozmowy, nie śmiej się nerwowo, po prostu zbierz w sobie odwagę i spójrz mu w oczy.

4. Nie szalej!

Lekkim ruchem przysuń się w jego stronę, wciąż starając się nie tracić kontaktu wzrokowego. Przymknij lekko oczy. UWAGA! Nie składaj ust w dziubek i nie pozostawiaj oczu otwartych. 
Czując usta partnera, powoli, łagodnie, bez gwałtownych ruchów, rozchyl swoje wargi, trochę tak jakbyś ziewała. Nie otwieraj ich jednak za szeroko, przecież nie chcesz go zjeść :)

5. Co dalej?

No i tutaj pojawiają się tak zwane schody oraz pytanie "co zrobić z językiem?". Tak więc nie należy wykonywać żadnych skomplikowanych, ani szybkich manewrów. UWAGA! Pamiętaj żeby nie wędrować językiem zbyt daleko! Wpychanie go do gardła partnera, nie jest zbyt romantyczne. 
Wykonuj językiem delikatne, zaokrąglone ruchy i staraj się nie spinać języka, pozwól mu być zwinnym, ale luźnym. 

6. Ile się całować?

Dobra jest miło i w ogóle, ale pamiętaj, że to nie jest twój ostatni raz, a twój partner nie ma zamiaru siedzieć przyssany do ciebie przez najbliższą godzinę. Pierwszy raz nie powinien należeć do najdłuższych, za to powinien być słodki i przyjemny dla was obojga, oraz być zapowiedzią kolejnego razu. Tak więc nie powinno się całować dłużej niż 10 sekund. Trudno, żebyś w głowie odliczała kolejne sekundy, ale dobrze żebyś wiedziała, kiedy czas skończyć.
7. Ok. Ale co zrobić z rękami?!

...czyli kolejne trudne pytanie. Chyba żadna z nas nie czułaby się dobrze, podczas pierwszego pocałunku trzymając ręce w kieszeni, lub też pozwalając im luźno opadać wzdłuż ciała. Sprawiamy wtedy wrażenie znudzonych, zniecierpliwionych. Co więc należy zrobić? Sposobów jest dużo, jednak za najlepszy (zresztą przeze mnie wytestowany) sposób uważam objęcie partnera za szyję.   P.S. Wesołych Mikołajek :)


21 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Ciekawy post ;) ja uważam, że to kwestia wyłącznie tego, aby wszystko wyszło spontanicznie- bez planowania ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pocałunek - spontanicznie, nie ma się czego bać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Haha muszę przyznać mimo, że nie jest to już dla mnie aktualny temat;), prowadzisz swojego bloga w bardzo ciekawy sposób! <3 A.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tobie też wesołych mikołajek ! ; )

  OdpowiedzUsuń
 5. hehe o tak, pamietam ile ja przejrzalam artykulow, zeby dowiedziec sie o tym jak najwiecej :) hehe nie ma to jak dziecinstwo:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Blog swietny, a wpis ciekawy : 3 Ja dopiero zaczynam i nie mam zbytniej motywacji : 3 pozdr <3

  OdpowiedzUsuń
 7. ta animacja świetna!!! ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

  OdpowiedzUsuń
 8. Przydatne <3

  Zapraszam na bloga:
  karoo-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam już za sobą , ale ciekawe rady ; )

  Nawzajem ; *

  OdpowiedzUsuń
 10. No,no muszę przyznać,że ciekawa notka:))

  OdpowiedzUsuń
 11. nawzajem, bardzo przydatne ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawy post! I przydatny chyba dla każdego :). Pozdrawiam i zapraszam: enough-dreams.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Ahh ale fajny temacik ; ]]
  Szczęściara z ciebie ;dd

  OdpowiedzUsuń
 14. No, no :) Twoja najlepsza notka na tym blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Pierwszy pocałunek- nie ma się czego bać !
  No i świetnie to opisałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 16. poruszyłaś świetny temat! ;)
  przydatne, jak zwykle ;]

  http://natka-tymbarkoholiczka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. no no.. powiem ci ciekawie napisane!:) pozdrawiam:) www.atramworld.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetna porada, ja to jeszcze mam przed sobą..

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz! Każdy sprawia nam ogromną RADOŚĆ!
Staramy się odpowiadać na Wasze komentarze w miarę możliwości.

POZDRAWIAMY ♥