Co powiedzieć PRZY OPŁATKU, czego NIE pisać w SMSach?

By | 09:30 22 comments

Sztuka składania życzeń (Co powiedzieć PRZY OPŁATKU, czego NIE pisać w SMSach?)


Nie ma co ukrywać, dla większość z nas składanie świątecznych życzeń stanowi nie lada wyzwanie. Trudno jest nam wysilić się na oryginalne zwroty, dlatego zwykle ograniczamy się raczej do dobrze znanych, utartych formuł. Życzymy wszystkim zdrowia, szczęścia, pomyślności, sukcesów, spełnienia marzeń... Czasem posiłkujemy się gotowymi wierszykami znalezionymi w internecie. Są to bardzo pojemne, mało osobiste hasła, które można dopasować praktycznie do każdego. Nieprzemyślane i bezsensowne formułki stają się jedynie wyrazem lenistwa i pójścia na łatwiznę.

Czy nie warto byłoby postarać się w te święta nieco bardziej? Zwłaszcza że, jak głoszą ludowe porzekadła, zwyczaj składanie bożonarodzeniowych życzeń ma w sobie niezwykle sprawczą moc.

W jaki więc sposób powinniśmy składać życzenia, aby były one bardziej osobiste, szczere i przede wszystkim na długo zapadły w pamięci naszych najbliższych? Mamy kilka wskazówek!

Dostosuj życzenia do okazji
Sztuka składania życzeń polega przede wszystkim na uchwyceniu ich charakteru. Pamiętajmy! Bożonarodzeniowe życzenia powinny być mocno związane w religijnym wymiarem tych świąt. Nie może więc zabraknąć w nich słów dających nadzieję i otuchę, pokrzepiających, pełnych miłości zwrotów.

Zwróć uwagę KOMU składasz życzenia
Staraj się zawsze dopasowywać życzenia do odbiorcy. To wymaga głębszego zastanowienia oraz wyjścia poza nudny schemat. Oczywiście wszystko zależy tutaj od naszej inwencji, a także osoby, której składamy życzenia. W gronie najbliższych możemy pozwolić sobie na większą swobodę, pokusić się o szczere wyznania, dobrze wyściskać wszystkie osoby, które kochamy. Co innego, gdy składamy życzenia współpracownikom lub szkolnym nauczycielom. Tutaj trzeba wykazać się pewnym taktem, mówić tylko to, co wypada w danej sytuacji.


Skończ z „esemesowymi” wierszykami!
W dzisiejszych czasach niezwykle mocno rozpowszechnił się zwyczaj wysyłania znajomym i dalszej rodzinie gotowych wierszyków. Znalezione w internecie formuły kopiujemy setki razy. Kompletnie nie obchodzi nas to, że takie życzenia są mało osobiste. Jednak jeżeli naprawdę chcemy życzyć komuś szczęścia lub powodzenia w nowym roku, lepiej jest po prostu zadzwonić lub zrobić to twarzą w twarz. Tylko wtedy możemy naprawdę udowodnić, że zależy nam na drugiej osobie, a nasze życzenia są szczere. W innych przypadkach nie warto marnować kasy na SMS-a.

Pamiętaj o odpowiedniej formie życzeń
Kiedy już dobrze przemyślimy to, co chcielibyśmy powiedzieć naszym bliskim, pozostaje jeszcze kwestia tego, jak złożyć życzenia. Jeśli składamy je osobiście najlepiej w trakcie wypowiadania słów patrzeć adresatowi w oczy oraz ściskać jego dłoń. W ten sposób wyrazimy naszą uprzejmość. Spuszczenie głowy w dół może zostać odebrane jako brak szacunku dla rozmówcy i oznaka niechęci. Kiedy z kolei zdecydujemy się na wysłanie świątecznego SMS-a, to warto, aby taka wiadomość była spersonalizowana. Nawet najzwyklejszą formułę: „Zdrowia, szczęścia, pomyślności...” możemy wzbogacić na swój sposób, dodając do niej chociażby jakiś fakt z życia adresata.


Na koniec warto pamiętać jeszcze o jednym: Jeżeli nie mamy pomysłu na to, co chcielibyśmy powiedzieć drugiej osobie, najlepiej żebyśmy złożyli życzenia takie, jakie same pragnęłybyśmy otrzymać. Nie muszą to być wcale bardzo oryginalne i wyszukane formuły. Ważne, aby życzenia były szczere i ynęły prosto z serca!PAMIĘTAJ! Niech świąteczne życzenia płyną prosto z Twojego serca!
A Wy jakie życzenia złożycie w tym roku swoim bliskim? Macie jakieś ciekawe pomysły?

Papilot

POZDRAWIAM :)

22 komentarze: Leave Your Comments

 1. Ja bardzo nie lubię składać życzeń, ale co roku się staram, bo to tylko chwila, więc warto się wysilić i powiedzieć coś miłego ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tez nie jestem zwolenniczka wierszyków... Uważam, ze te osobiste sa zdecydowanie bardiej wartosciowe ;) Pozdrawiam, zapraszam na nową notkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. obserwuje cie i licze na rewanż , a z tym wpisem to dobrze wymysliłaś xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny post :)
  http://colorfullifeteen.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak ja nie cierpię zasypywania sms'owymi życzeniami, co drugi z tą samą treścią a czasami zdarza się nawet, że są takie osobniki które nie zmienią nawet imienia. Znów się zacznie za parę dni ;/

  OdpowiedzUsuń
 6. jutro mam wigilię kalsowa.. i znów bedziemy udwac, że każdy sie lubi.. -,-

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jeszcze nie mam żadnych pomysłów, ale skorzystam z twoich rad :). Pozdrawiam i zapraszam: lavender-hearts.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Haha a ja zawsze mówię to samo, tylko jak składam dziewczynie, to mówię jeszcze " Życzę ci fajnego chłopaka" :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny post:)
  Nie lubię składać życzeń podczas wigilii klasowej, nigdy nie wiem co powiedzieć ;/ ale podczas zwykłej wigilii lubię, bo jest tylko najbliższa rodzina i to jest naturalne:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Twój blog jest super, każdy post bardzo fajny
  Czekam na więcej

  Zapraszam do mnie faaashion-girl-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. mądre podejście, ja jestem po klasowej wigilii i niektórzy w ogóle w kwestii życzeń się nie wysilali :) obserwuję !

  OdpowiedzUsuń
 12. Dobra rada
  http://niebieskoka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie lubię składać życzeń. Jeszcze w domu to co innego, ale na wigilii szkolnej, kiedy ponad 30 razy muszę powtórzyć prawie to samo, to jakaś masakra.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo przydatny post :)
  Ja mam kłopoty z życzeniami ^^

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja każdemu składam inne życzenia poza zdrowiem, szczęściem. Dobieram do osoby, jej pasji czy zainteresować. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetnie tuy. cudny baglowek.
  obserwuje i lize na to samo <3

  OdpowiedzUsuń
 17. Wow! Prowadzisz ciekawego bloga, dodajesz ciekawe posty!
  Chętnie z Tb pokoresponduję. ♥
  Szczegóły na moim blogu: http://hoe-e.blogspot.com/
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 18. hej fajne proszę pomóżcie szczegółowe informacje na IdealnieNiediealnee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. fajna notka:)
  nie lubię skladać życzeń i to chyba się nie zmieni:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz! Każdy sprawia nam ogromną RADOŚĆ!
Staramy się odpowiadać na Wasze komentarze w miarę możliwości.

POZDRAWIAMY ♥