Recenzja książki: Zwiadowcy

By | 21:49 8 comments

    

Autor: John Flanagan
Miejsce wydania: Australia

Zwiadowcy to książka opowiadająca o losach młodego chłopaka imieniem Will, sieroty, podobnego kilku innym wychowywanym razem z nim na zamku Redmont. W dniu wyboru, życie Willa odmienia się. Po odrzuceniu jego kandydatury do kilku szkół zostaje przyjęty pod opiekę miejscowego zwiadowcy Halta, co ciągnie za sobą wiele przyjemnych i mniej przyjemnych konsekwencji. 

W mojej opinii zwiadowcy to seria bardzo przewidywalna. Już w połowie każdej z pięciu na jedenaście książek które udało mi się przeczytać, byłam w stanie wywnioskować co stanie się pod koniec. Do tego ta akcja, która kiedy nikt tego nie chciał, zanudzała mnie rozwlekłymi na kilka stron opisami, a gdy tego oczekiwałam zdawała się zajmować zaledwie pół kartki. Generalnie motyw jest już dość oklepany : życie biednej sieroty zmienia się na ekscytujące i pełne wrażeń z dnia na dzień i nagle wszyscy dostrzegają jaka to jest niesamowita. Mimo wszystko czyta się szybko i łatwo. Nie polecam jako urzekającą lekturę, a raczej czytadło przydatne gdy potrzebujemy "szybkiej książki".

Moja ocena:


★   ★   ☆   ☆       ☆


8 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Nie czytałam tej książki :)
  by-owocova.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. ja czytałam, i mam na jej temat całkiem odmienne zdanie. Mnie ksiązka bardzo się podobała ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma prawo do własnej opinii, mi się książka nie spodobała ;D

   Usuń
 3. Może pomysł na książkę jest banalny, ale wszystko jest ciekawie opisane, więc ja czytając dwie pierwsze części (tylko tyle przeczytałam, bo później nie miałam okazji) ani razu się nie znudziłam. Jak najbardziej polecam. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Według mnie książka nie ma na celu skomplikowanej i nieprzewidywalnej fabuły, celem jej jest przyjemne spędzanie czasu na rekreacyjnym czytaniu miłej opowieści o młodym chłopaku, który dochodzi do wielkich rzeczy. Oczywiście mam całą serię. Polecam "Pana Lodowego Ogrodu"

  OdpowiedzUsuń
 5. Na recenzje to trochę za krótkie, ale co tam. ;P
  Ja osobiście jak już zobaczyłem ten tytuł i ilość części to się zraziłem. Jak jeszcze przeczytałem fragment, to ta książka u mnie odeszła w niepamięć. Twoja ocena jeszcze bardziej zakopała Zwiadowców w odmętach mojego umysłu. :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz! Każdy sprawia nam ogromną RADOŚĆ!
Staramy się odpowiadać na Wasze komentarze w miarę możliwości.

POZDRAWIAMY ♥