Co zrobić gdy rodzice ciągle mówią nie?

By | 20:27 7 comments

"Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym."

~ Charlie Chaplin "Tylko dzieci wiedzą, czego szukają."

~ Antoine de Saint-Exupery "Jedyne, co można zrobić dla dzieci, to wychować je; nie można przeżyć za nie życia."
~Elizabeth Taylor

R O D Z I C E

Tak. To ci ludzie, którzy zawsze lepiej wiedzą co masz robić, z kim się spotykać i gdzie chodzić.
Często odnosimy wrażenie, że wszystko co fajne, jest przez nich zakazywane. Wszystko oczywiście zależy od rodziców - niektórzy do sprawy podchodzą na luzie, inni wręcz przeciwnie.

A więc pytanie na dziś :

Co zrobić, żeby nie zawsze byli na nie?

1. Nie daj im powodu z którego mieliby Ci nie ufać.

Oczywistą sprawą jest, że jeżeli chcesz coś od rodziców - choćby żeby dali ci pieniądze na kino, pozwolili ci wyjść ze znajomymi, albo kupili ci nowego kociaka nie mogą ci nie ufać. Bo wtedy to sprawa przegrana i możesz pomarzyć. U niektórych rodziców wystarczy raz zawieść zaufanie, by mieć przechlapane do końca życia, więc lepiej starać się tego unikać. Bo jak to się mówi, nie da się dwa razy odpalić tej samej zapałki.


2. Szanuj ich!

"Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie" - jeżeli ty będziesz źle ich traktował, to jest wysokie prawdopodobieństwo, że za jakiś czas role się odwrócą i to oni będą górą, a na nic zdadzą się prośby. U mnie w domu wszystko zaczyna się od słynnego "Będziesz coś kiedyś ode mnie chciał". Jak już padną te słowa, to nie zostaje nic innego niż przeprosić. Bo słowa słowami, ale kiedyś mogą przerodzić się w czyny. Tak więc pamiętaj, 4.Czcij ojca swego i matkę swoją!


3. Rozmawiaj z nimi

Wszyscy mamy "rodziców". Nie ważne czy są to nasi biologiczni, "przyszywani", lub po prostu opiekunowie prawni. Skoro wszyscy ich mamy, to żadnym strasznym przypałem ( co czasami w gimnazjum wydaje się być jakąś potężną niezmierzoną plagą )  nie będzie normalna rozmowa od czasu do czasu. Chciałbyś pojechać na letni obóz? Porozmawiaj o tym z nimi! Przedstaw pozytywne strony! Obiecaj, że sam zarobisz na niego część pieniędzy! Chcesz dostać psa? Przysięgnij, że będziesz się nim zajmować, a w przeciwnym wypadku pozwolisz im oddać go do schroniska! Spraw, że będą chcieli się zgodzić!


4. Pokaż, że ci zależy!

Jeżeli naprawdę czegoś chcesz, to o to walcz! You only live once !(że tak sobię z inglisza zarzucę). Co ci zaszkodzi? Życie jest jedno i mamy je po to by spełniać marzenia, by czynić każdy dzień lepszy od poprzedniego. Pokaż im, że zależy ci na tym o co prosisz! Że to nie jest tylko chwilowa zachcianka! Walcz aż do skutku i za żadną cenę się nie poddawaj, bo gdy zasiejesz w nich ziarenko zwątpienia, to może z tego wyrosnąć niezłe drzewo. "Droga mamo, 
Wiem, być może nie lubię Cię cały czas,
ale chcę żebyś wiedziała,
że Cię kocham.
Zawsze."

Człowiek

To już koniec dzisiejszego postu. 
Zbliżają się dzień matki i ojca.
Postarajcie się pamiętać o nich w tych dniach.
Nie chodzi tu o kupowanie wielkich bukietów kwiatów czy czekoladek.
Oczywiście, jest to miłe i Twoi rodzice bardzo się ucieszą,
ale z czasem kwiaty zwiędną.

Powiedz "Mamo, Tato - kocham was jak nikogo na świecie. Dziękuję, że jesteście"

To będzie najpiękniejszy prezent :)

7 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Zgadzam się, rodzice pozwolą na dużo jeśli mają zaufanie do dziecka. Mi pozwalają na b. dużo chyba naprawdę aż za dużo, ale mi ufają. Niezbędne też są szczere rozmowy, pogawędki i jakieś spędzanie czasu a nie że masz rodziców wtedy kiedy musisz iść do kina a tak to masz ich gdzieś.
  http://karolina-karaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z tobą! Na pewno post się przyda! Świetnie napisany!
  by-owocova.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. W pełni sie zgadzam z treścią posta! :) Ja na szczęście mam tak fajną sytuację, że rodzice mi ufają. Mama to już w ogóle- bezgranicznie :) Wiedzą z kim się zadaję, więc mają świadomość, że nie popadłam w "złe towarzystwo" ;D I ogólnie, bardzo często rozmawiam z rodzicami, na różne tematy i wgl. Nie oszukuję ich. Myślę, że dzięki temu ufają mi i przeważnie zgadzają się na to, o co poproszę :)
  milena-world.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja także mogłabym podpisać się obiema rękami pod tym postem. Naprawdę wystarczy chcieć - to wystarczy, potem wspólna rozmowa itp. Ja z moimi rodzicami także staram się rozmawiać szczerze i otwarcie, sądzę, że to dobrze wpływa na nasze relacje ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. co zrobic? nie pytac ich o zgode ;)


  Z powodów osobistych blog został na jakiś czas zamknięty i dostępny jest tylko dla zaproszonych użytkowników. Jeśli jesteś zainteresowana to proszę o kontakt mailowy zanetapotulna@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Z niektórymi rodzicami nie da się czasem rozmawiać...

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz! Każdy sprawia nam ogromną RADOŚĆ!
Staramy się odpowiadać na Wasze komentarze w miarę możliwości.

POZDRAWIAMY ♥