Być systematycznym

By | 07:00 18 comments

Wiele z nas marzy o tym, aby mieć dobre oceny. Wtedy rodzice byliby z nas dumni. :) Chciałybyśmy być przygotowane do sprawdzianów i kartkówek, ale jak przyjdzie co do czego, to nic nie może nam "wejść" do głowy. Jak być systematycznym?1. Po powrocie do domu zjedz obiad. Potem znajdź chwilę czasu na odpczynek. Po ewentualnej drzemce usiądź do zadań. Zacznij od najtrudniejszych, aby na koniec zostały Ci te najłatwiejsze. Po odrobieniu zadań z jednego przedmiotu, schowaj zeszyt i wyjmij następny. Ważne jest, aby lekcje odrabiać systematycznie, to znaczy zrobić wszystko, a przynajmniej większość temoże być nieodrobienie go. 

2. Po odrobieniu zadań domowych zabierz się za naukę. Ucz się codziennie przypominając sobie co najmniej trzy lekcje wstecz. W przypadku zapowiedzenia kartkówki lub odpowiedzi ustnej będziesz mógł ze spokojnym sumieniem stwierdzić, ze powtarzając sobie systematycznie dany materiał, lepiej go przyswajasz, w konsekwencji - zapamiętujesz.
Każdy z nas ma indywidualne metody nauki, jedni mogą uczyć się gdy w tle słychać muzykę lub rozmowę, inni muszą mieć spokój. Również niektórzy uczą się w miejscu, ja muszę chodzić, tam i spowrotem, tak najlepiej zapamiętuję.

3.Słuchaj i bądź aktywny na lekcji. Jeżeli skupiasz swoją uwagę na czymś innym to w domu będziesz miał więcej do nauczenia się niż gdybyś słuchał. Aktywność na lekcji jest ważna, bo przez to zapamiętujesz większość informacji i czas nauki w domu jednocześnie się skraca. Ponadto, gdy nauczyciel widzi, że jesteś aktywny, zyskujesz tak zwanego plusa i gdy na koniec roku będzie Ci brakowało niewiele do wyższej oceny, na pewno będą skłonni dać tą ocenę temu, kto jest aktywny na lekcji, niż temu, co siedzi i nic się nie odzywa.


4. Kup kartkę A4, notes albo kolorowe karteczki, które można przykleić. Zapisuj w nim/ na niej wszystkie ważne rzeczy, np. sprawdziwny, kartkówki, zadania domowe. Notes miej zawsze przy sobie, a karteczki powieś/ naklej w widocznym miejscu, np. ściana, biurko lub tablica korkowa. Dzięki temu na pewno nie zapomnisz o niczym ważnym. Sprawdziany, które już się odbyły, wykreśl z listy.
Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu.A może korzystacie już z jakiś metod? Macie jakieś inne ?

18 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Dobre rady, dzieki ;d
  Pozdrawiam ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. To moja jedyna zmora jeśli chodzi o naukę-nie jestem systematyczna.Mam masę metod na naukę i są one skuteczne,ale nie jestem systematyczna -,-
  I tak samo muszę chodzić w kółko żeby coś zapamiętać :)
  Pozdrawiam ♥
  ps.obserwuję,czekam :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatna ta notka!!! Pozdrawiam i zapraszam: lavender-hearts.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wpis ;]
  Zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 5. Punkt trzeci chyba jest kluczem. :) Buziaki, zapraszam na nową notkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja się w ogóle nie uczę, ale muszę zacząc, ginazjum to już nie przedszkole ;-)
  Rady są świetne + obserwuję już od dawna, i czytam wszystki posty, na prawde, taki blog to strzal w 10 ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. fajne rady;)
  ja bym chciala uczyc sie systematycznie ale nie daje radyxd chcialabym,miec dobre oceny by sie rodzice odczepiliw koncu bo dla nich wazne sa oceny a przeciez oceny nie swiadcza o umiejetnosciach;p

  OdpowiedzUsuń
 8. mało komu chce się odrabiać prace domowe ale ten sposób jest naprawdę dobry ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nauka - coś, czego nie znoszę -.- I tak jak Angelika, nie jestem systematyczna, zawsze wszystko odkładam na ostatnią chwilę.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ciekawe porady :D
  najgorsze w tym wszystkim jest lenistwo :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo dobre rady, przynoszą efekty ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. ciekawe radu dokładnie jak atomówka

  http://paczuniek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Zawsze zapisuję sobie wszystko w kalendarzu :D W ogóle "stosuje" się do twoich metod i nauka idzie mi dobrze haha :D

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie! ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz! Każdy sprawia nam ogromną RADOŚĆ!
Staramy się odpowiadać na Wasze komentarze w miarę możliwości.

POZDRAWIAMY ♥