Być duszą towarzystwa!

By | 10:00 1 comment
https://33.media.tumblr.com/10b40a009dc640f60f3361b49642955f/tumblr_n3qdxbBKzV1rfduvxo1_500.gif

Krok 1: Liczy się pierwsze wrażenie

Pamiętaj, masz tylko jedną szansę na to, by zrobić dobre pierwsze wrażenie. Dlatego właśnie postaraj się, żeby zapamiętała cię od jak najlepszej strony. Nie bądź ani zbyt nachalna, ani wyjątkowo nieśmiała. Słuchaj uważnie tego, co do ciebie mówi i utrzymuj z nią kontakt wzrokowy. Kluczem do sukcesu jest również uśmiech i stonowany głos. Ludzie nie znoszą osób, które są krzykliwe i swoim zachowaniem robią dużo niepotrzebnego zamieszania.

http://41.media.tumblr.com/tumblr_kxue3cJnYf1qap7owo1_1280.jpgKrok 2: Bądź uprzejma

Zawsze witaj się z każdym znajomym, którego mijasz na swojej drodze. Mów `cześć` nawet tym osobom, których nie lubisz lub które działają ci na nerwy. To zaprocentuje w przyszłości, ponieważ zyskasz opinię osoby uprzejmej i bezkonfliktowej – a inni lgną właśnie do osób tego pokroju.


Krok 3: Bądź pewna siebie

Przestań myśleć o sobie źle. Przekonanie, że nie jesteś wystarczająco ładna lub mądra, aby cieszyć się sympatią innych sprawi, że ludzie rzeczywiście zaczną cię tak postrzegać. Nie należy jednak przesadzać również w drugą stronę – jeśli zaczniesz zadzierać nosa, narazisz się na niechęć swojego otoczenia.

Złotym środkiem będzie zatem dostosowanie się do poziomu twojego rozmówcy. Ważne, aby z każdym znajomym indywidualnie nawiązać więź i dać mu odczuć, że nie czujesz się ani lepsza, ani gorsza od niego.

https://38.media.tumblr.com/tumblr_n251qn4R4v1rby8t8o1_1394316816_cover.jpgKrok 4: Szczerze się zaangażuj

Popularne i lubiane dziewczyny zazwyczaj angażują się w różne przedsięwzięcia: kółka pozalekcyjne, grupy sportowe, samorząd studencki, burzę mózgów w firmie. Warto brać z nich przykład.

Do zaangażowania intelektualnego dodaj jednak również emocjonalne. Nie izoluj się od innych osób, tylko wyjdź im naprzeciw. Pytaj, jak się czują, co u nich słychać, pochwal ich strój, jeśli widać, że dbają o swój wizerunek. Pamiętaj, że nie zostaniesz duszą towarzystwa, jeśli wciąż będziesz chować się w kącie.

Krok 5: Załóż konto na portalu społecznościowym

Jeśli do tej pory nie masz konta na Facebooku lub Twitterze, tracisz naprawdę dobrą okazję do tego, by nawiązać lepszy kontakt z osobami ze swojego środowiska. Wysyłanie wiadomości do osób z firmy, szkoły, studiów lub zamieszczanie na swojej tablicy fajnych ciekawostek sprawi, że dasz się poznać jako dziewczyna otwarta oraz mająca poczucie humoru.

http://cdn.mtlblog.com/uploads/2014/09/8166742230_523031939a.jpgKrok 6: Zaprzyjaźnij się z lubianymi dziewczynami

Jeśli to tylko możliwe, postaraj się nawiązać kontakt z dziewczynami, które wszyscy w pracy/na uczelni lubią. Będąc w ich kręgu, obserwuj jak się zachowują, o czym mówią, co je bawi. Kiedy one uznają cię za jedną z ich paczki, inni uczynią to tym bardziej.Wskazówki:

- Zadbaj o reputację. Zastanów się, w czym jesteś naprawdę dobra (np. w sporcie, opowiadaniu dowcipów, słuchaniu innych) i daj się poznać osobom ze swojego otoczenia właśnie jako mistrzyni tej konkretnej dyscypliny

- Nie bądź zdesperowana, ponieważ ludzie zaczną cię unikać

- Nie bądź wścibska. Uszanuj, jeśli ktoś nie będzie chciał zdradzić ci swojego sekretu

- Oglądaj te programy, filmy lub seriale, którymi zachwyca się twoje otoczenie. Dzięki temu będziecie mieli wspólne tematy do rozmów

- Nie oszukuj. Kłamstwo ma krótkie nogi, więc lepiej być wobec ludzi szczerą

- Proponuj wspólne wyjścia: na lunch, piwo, imprezę

- Nie plotkuj na temat innych. To na pewno nie przysporzy ci przyjaciół

- Nie kopiuj od pozostałych. Nikt nie lubi `panny ksero`, która ściąga pomysły od znajomych

- Zawsze bądź sobą i nigdy nie udawaj kogoś, kim nie jesteś.

 http://media.giphy.com/media/dMN8EpJXO6uSA/giphy.gif

1 komentarz: Leave Your Comments

  1. No i ważne, żeby zostać sobą :) pozdrawiam i zapraszam ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz! Każdy sprawia nam ogromną RADOŚĆ!
Staramy się odpowiadać na Wasze komentarze w miarę możliwości.

POZDRAWIAMY ♥