Zły humor

By | 20:45 1 comment

Jak poprawić sobie humor?


1. Nie bój negatywnych emocji
Nie bój się krzyczeć i płakać. Rano budzik zawiódł, a później na dodatek autobus ci odjechał? Masz ochotę krzyczeć i płakać? Zrób to! Dzięki temu oczyścisz się ze złych emocji. Ważne jest, by od czasu do czasu pozwolić sobie na łzy. Pamiętaj, to nic złego, nawet dla chłopaka!

2. Rób to, co lubisz!
Radość sprawia Ci czytanie, taniec, głośny śpiew? Rób to! Ale równie dobrze możesz spróbować odkryć w sobie pasję do podróży (nawet palcem po mapie :)) i rozwinąć wiedzę o egzotycznych krajach.

https://i0.wp.com/24.media.tumblr.com/160146c78b601b4647528294f170fee1/tumblr_mgexzmq9ih1qjaajfo1_500.png?resize=350%2C2003. Otocz się rzeczami wzbudzającymi w tobie pozytywne emocje
Ulubione zdjęcia z wakacji, zapachowe świece, kwiaty, słoneczna tapeta na pulpit - to wszystko pozytywnie wpłynie na Twój nastrój. Długi i ciemny wieczór przed tobą? Pomyśl nad delikatnym przemeblowaniem pokoju, a przy okazji posprzątaniem go ;). Na pewno poczujesz się inaczej, lepiej.

http://www.danegeld.org/wp-content/uploads/2014/10/4.jpg4. Spotykaj się z ciekawymi osobami
Nie chodzi oczywiście by na siłę szukać sobie kogoś na randkę. Ale kogoś kogo lubisz słuchać, przy kim czujesz się miło, bezpiecznie. Nawet jeśli jest to któryś z rodziców zaproponuj grę w planszową, upieczcie razem pachnące ciasto lub udajcie się do cukierni :).

5. Rusz się z domu!
Postaw na aktywność! Wysiłek fizyczny powoduje, że organizm produkuje hormony szczęścia, nawet w pochmurne dni. To właśnie one są nam najbardziej potrzebne do tego, by pozbyć się doła. Nie musi to być od razu basen, czy siłownia, ale np. łyżwy, spacer lub sanki! 

6. Postaw na kolor
Zwykle jest tak, że kiedy przychodzi jesień lub zima, a dni stają się krótsze, my zamiast doładować się kolorem, rezygnujemy z niego. Większość ludzi w tym okresie chodzi i ciemnych ubraniach. A ty? Spraw sobie kolorowe dodatki, chociażby szalik, rękawiczki, czy wesoły zegarek.

Więc same widzicie dziewczyny, nie ma co się smucić!
Rozchmurzcie się!


https://31.media.tumblr.com/1a06bb2939d009c856b9b7ada79e5b36/tumblr_mhwq1pNHuH1qkg5u5o1_500.gif

1 komentarz: Leave Your Comments

  1. Ja zazwyczaj staram się otaczać pozytywnymi ludźmi. Prawdziwi przyjaciele są bezcenni :)
    World reflected in the mirror

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz! Każdy sprawia nam ogromną RADOŚĆ!
Staramy się odpowiadać na Wasze komentarze w miarę możliwości.

POZDRAWIAMY ♥