Jak pomóc sobie w dążeniu do celów? Czyli...

By | 15:30 2 comments
...kilka patentów na to jak łatwiej osiągnąć wyznaczone cele!
1. Duży cel małymi krokami
Realistycznie oceniaj swoje możliwości, bo nie ma nic bardziej demotywującego niż porażka. Zacznij od wyznaczenia sobie małych celów, a duży podziel na mniejsze, konkretne etapy. Pierwsze sukcesy dodadzą ci energii do realizacji bardziej zaawansowanego planu lub kolejnego kroku działania. Bez tego skończy się na kolejnych pustych obietnicach.

2. Nagradzaj siebie
Za każdym razem, kiedy uda ci się osiągnąć kolejny etap na drodze do sukcesu, nagródź się! Rozpracowując cele i kolejne ich etapy, pomyśl i zapisz jakie konkretnie nagrody sobie zrobisz za osiągnięcie poszczególnych kroków. Wizja ustalonych nagród dopinguje!
3. Wykorzystaj karteczki motywujące
Karteluszki, na których napiszesz wcześniej: "Dasz radę!" lub dodające otuchy "Wytrzymaj!", będą ci przypominały o twoim postanowieniu i motywowały do działania. W zależności od celu przyklej je na biurku, książce, szafie lub włóż do portfela.

4. Poproś kogoś bliskiego o pomoc
Wsparcie przyjaciół i rodziny jest nieocenione! Zdradź im szczegóły twego planu. Łatwiej skupić się na celu, gdy ktoś nam kibicuje. Jeśli okażę się, że któryś ze znajomych ma podobne postanowienia jesteś w domu! Będzie ci raźniej i łatwiej o wzajemną motywację i... pilnowanie się.


Znacie jakieś sprawdzone sposoby na łatwiejsze osiągnięcie celow? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

2 komentarze: Leave Your Comments

  1. To są naprawdę fajne pomysły, aby sobie pomóc w motywacji i osiaganiu celów ;) pozdrawiam i zapraszam ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Porady super. Ja lubię metodę małych kroczków, bo jak narzucę sobie za szybkie tempo to rezygnuje i nie osiągam tego czego bym chciała, a rozłożenie na mniejsze cele dobrze się sprawdza ;)
    Mnie motywuje wypisanie sobie konkretnego celu i zrobienie tabelki z dniami i każdy dzień w którym mi się uda to skreślam, super motywuje.

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz! Każdy sprawia nam ogromną RADOŚĆ!
Staramy się odpowiadać na Wasze komentarze w miarę możliwości.

POZDRAWIAMY ♥