Tiki & przyzwyczajenia i z czym są związane

By | 20:07 2 comments


Kiwanie nogą

Ten nawyk może doprowadzić do szału, szczególnie kogoś siedzącego obok, bo nie pozwala się skupić. To częsta przypadłość osób hiperaktywnych i nadpobudliwych, które rozpiera trudna do okiełznania energia.


Znalezione obrazy dla zapytania fingers on deskStukanie palcami

OK, czekanie zawsze się dłuży. Jednak ludzie, którzy nam je "uprzyjemniają", nerwowo stukając palcami, np. w blat stołu, potrafią wytrącić z równowagi nawet najbardziej opanowanych. To tik typowy dla osób pozbawionych cierpliwości.Znalezione obrazy dla zapytania biting lipsZagryzanie warg
Na pewno znasz osoby, które ciągle nerwowo zagryzają usta lub policzek – coś koszmarnego! Gdy jesteś świadkiem czegoś takiego, natychmiast zaczynasz się irytować! Większość osób robi tak z powodu ciągłego stresu. W ten sposób rozładowują napięcie i łatwiej się uspokajają.Zabawy włosami

Któż tego nie zna? Dziewczyny często bawią się włosami, kręcą sobie loczki, splatają kosmyki – zazwyczaj robią tak zupełnie bezwiednie. W ten sposób podświadomie chcą zwrócić na siebie uwagę i niejednokrotnie zachęcają do flirtu :). Ale uwaga, czasem jednak, zabawa kosmykami, może oznaczać znużenie.

Znalezione obrazy dla zapytania licvking lipsOblizywanie warg

Ten tik świadczy o wewnętrznych niepokojach, jakie targają osobą, która tak się zachowuje. Nie, to nie tani patent na podryw, tylko oznaka zdenerwowania i onieśmielenia. Oblizywanie ust uspokaja i zmniejsza napięcia nerwowe.

Pocieranie nosa

Zwykle oznacza, że osoba czuje się niekomfortowo. Czasem jednak po prostu ściemnia i w ten sposób stara się odwrócić uwagę swojego rozmówcy! Twój chłopak tak właśnie robi? Pewnie ma coś grubszego na sumieniu.

Nerwowe drapanie

Ten dziwaczny tik także oznacza wewnętrzne napięcie. Jeśli więc ktoś w twoim otoczeniu wciąż się drapie, nie oznacza to, że jest na bakier z higieną albo (co gorsza) dokuczają mu pchły ;). On po prostu strasznie się czymś denerwuje.

Obgryzanie paznokci
Znalezione obrazy dla zapytania biting nails
To chyba najczęstsza przypadłość – numer jeden wśród tików i przyzwyczajeń. Prawdopodobnie każdy z nas zna kogoś, kto ją ma. A może nawet ty tak robisz? To zwykle przejaw stresu, ale także... nudy!


 
Kiwanie głową

Jeśli w trakcie rozmowy ktoś ciągle potakująco kiwa głową, oznacza to, że jest uległy i ma poczucie niższości. To zachowanie często można zaobserwować w klasie – niektórzy uczniowie wciąż kiwają głową podczas rozmowy z nauczycielem.

Dotykanie policzka
Na pewno spotkałaś się i z tym gestem. Niektóre osoby podczas rozmowy przekrzywiają nieco głowę na bok i przykładają dłoń do policzka. Zastanawiałaś się, co to może oznaczać? To pozytywny gest. Tak zachowują się wierni słuchacze, którzy są wyraźnie zainteresowani tym, co się do nich mówi.

2 komentarze: Leave Your Comments

  1. Świetny post, ja obgryzam czasami paznokcie, próbuje się od tego odzwyczaić i jak uda mi się zapuścić paznokcie to szkoda mi je psuć i obgryzać i ten sposób najlepiej na mnie działa ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli chodzi o mnie wiecznie obgryzam wargi, bawię się bransoletkami i przekrzywiam głowę, jednak bez podpierania policzka. Zawsze lubiłam wasze posty, ale wydaje mi się, że robicie je już trochę na szybko. Nadal chętnie czytam.
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz! Każdy sprawia nam ogromną RADOŚĆ!
Staramy się odpowiadać na Wasze komentarze w miarę możliwości.

POZDRAWIAMY ♥