Sposóby na samotne walentynki!

By | 21:08 5 comments
Jak co roku zbliża się ten dzień, kiedy wszystkie singielki najchętniej zawinęły by się w ciepły kocyk z kubkiem gorącej czekolady i przesiedziały cały dzień przed komputerem. Tak moje drogie, to

WALENTYNKI

Wszystkie dobrze znamy ten dzień. Pamiętam jak w dzieciństwie dostawałam czekoladki od mamy, a potem w szkole Ola z sąsiedniej ławki zawsze otrzymywała więcej kartek ode mnie. Nigdy nie przepadałam za tym dniem. Teraz w walentynkach szczególnie rażą mnie T Ł U M Y par, które zdają się nagle tego samego dnia przypominać sobie jak to bardzo się kochają. Bo przecież uczucia powinniśmy okazywać sobie każdego dnia, a tych sklejonych za sobą par na przystankach autobusowych, w tramwajach, galeriach handlowych, kawiarniach, kinach, ulicach po prostu nie da się nie zauważyć. Nie żebym miała coś przeciwko całowaniu - wręcz przeciwnie :D - ale żeby tak wszędzie i cały czas? Tylko po to by następnego dnia wrócić do kłótni i przepychanek? Hmm.

Walentynki - coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne . Na Zachodzie czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.
Nie wszyscy szczęśliwcy posiadają partnera z którym mogliby spędzić ten uroczy dzień, dlatego dzisiaj kilka sposobów na samotne walentynki.1. Dzień jak każdy inny!
Nikt nie każe ci biegać po mieście w stroju amorka, gratulować wszystkim napotkanym parom i tak dalej. Walentynki to nie Boże Narodzenie, nikt nie mówił, że musisz celebrować ten dzień nawet jak nie masz ochoty. Jeżeli miałaś inne plany - zakupy czy spacer - nie rezygnuj z nich, nawet jeżeli nie zadowala cię wizja miasta udekorowanego czerwonymi serduszkami i przytulających się par. Nie ma powodu by rezygnować z wyjścia z domu.

2. I ♥ Food!
Możesz uczcić ten dzień, zapomnieć o liczeniu kalorii i zaszaleć! Ciasta, ciasteczka, czekolady, czekoladki, cukierki, torty, bita śmietana i inne słodkości. W tym roku walentynki wypadają blisko Tłustego Czwartku, wykorzystaj to :)

3. Przyjaciele zawsze w cenie
Spotkania w walentynki nie zawsze muszą oznaczać randkę. Zbierz grupę znajomych, wyjdźcie razem do kina, na kręgle czy w wasze ulubione miejsce i dobrze się bawcie! 

4. Single górą!
Niemożliwe, żebyś nie znała żadnych innych singli! Zorganizuj na przekór walentynkom imprezę właśnie dla osób bez drugiej połówki - zakochanym wstęp wzbroniony! Znajomi single, pewnie uznają to za dobry pomysł i miło spędzicie razem czas. Nawet nie zauważycie jak walentynki się skończą!

Zawsze można wybrać wariant B i znaleźć w domu jakiś wolny kąt by w spokoju przeczekać ten dzień, ale myślę, że lepiej wybrać inną opcję :) 


Ja w tym roku spędzam walentynki w towarzystwie - mam nadzieję, że będzie naprawdę fajnie.

14 lutego jest uznawany również za święto ludzi chorych umysłowo! 

Co o tym sądzicie?
Jakie są wasze sposoby na spędzanie walentynek? Może macie z kim je spędzać? :)
Piszcie w komentarzach!

WESOŁYCH WALENTYNEK!5 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Bardzo fajny post :)
  Pozdrawiam.
  http://pauline-memories.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Ci się podoba :) Chętnie wpadnę na bloga.
   Również pozdrawiam.
   Cinn

   Usuń
 2. Walentynki spędzane z miską prażynek oglądając dobry film, to moja specjalność :D
  Bardzo ciekawy post :) Pozdrawiam!

  miasteczkosarkazmu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiecie, że dziś DZIEŃ SINGLA :D <3 ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My dzisiaj obchodzimy piątek 13! :D
   Ale dobrze wiedzieć, że i single mają swój dzień :)
   Pozdrawiam

   Usuń

Dziękujemy za komentarz! Każdy sprawia nam ogromną RADOŚĆ!
Staramy się odpowiadać na Wasze komentarze w miarę możliwości.

POZDRAWIAMY ♥